Ako vzniklo JOXESO

Som mama dvoch detí, inštruktorka jogy a ilustrátorka. Čo z toho môže vzniknúť? No predsa JOXESO. Začalo to jogou. Cvičila som ešte pred deťmi a keď sa narodili, plynule som prešla z gravid jogy na materskú. To znamená veľmi sporadickú a chaotickú. Keď deti rástli, začala aj moja joga dozrievať, nadobúdať harmóniu a pravidelnosť. A jedného dňa zaujalo moje naťahovanie a krútenie končatín do čudných polôh aj deti. Začali popri mne skúšať ásany. Niektoré im šli hravo, dokonca aj lepšie ako mne. Na iné mali krátke nôžky, strácali rovnováhu, padali, smiali sa a váľali po jogamatke pomedzi moje ruky. Občas sa k nám pridal aj náš pes. Len si to predstavte, v pozícii strechy si vám sadne do stredu podložky priamo pod vás dieťa a rozloží si lego. Druhé vám jazdí po nohe autíčkom a keď sa prenesiete do pozície kobry, docupká k vám veľký uslintaný pes a oblíže vám líca. To by pohlo vnútorným svetom aj budhistického mnícha. Joga deti bavila, ale len dovtedy, kým sa im pozície darili. A tak sme začali vymýšľať, skúšať a kombinovať ásany, ktoré ľahko zvládli, a pridávali také, pri ktorých sa museli o niečo viac snažiť a sústrediť. Pridali sme básničky, riekanky, príbehy. Kreslila som pozície a deti vyfarbovali. Takto pomaličky vznikalo JOXESO. Ako milovníci pexesa sme aj tento hravý prvok zapracovali. A prečo pečiatka? Aj pečiatky milujeme. Do JOXESA sa pretavila láska k mojim deťom, joge a ilustrovaniu. Každú škatuľku ručne lepím a našívam gombíky, ktoré vyrábame spoločne s dcérkou. Každý jeden kúsok nesie môj dotyk a pozornosť. Preto verím, že sa vám bude cvičiť príjemne, do tajov jogy s ľahkosťou preniknete a JOXESO vám prinesie taký pôžitok, ako nám jeho príprava. Namaste.

Vyrobené na SLOVENSKU testované na našich deťoch:-)

O mne

Som ilustrátorka, inštruktorka jogy a mama dvoch detí. Kombinácia, ktorá prepája hravosť a harmóniu. Možno práve preto sú mi najbližšie ilustrácie pre deti. Píšem a ilustrujem svoje vlastné knihy aj knihy iných autorov, tvorím projekty pre deti, kreslím, vymýšľam, hrám sa. Mám doma tých najprísnejších kritikov, ktorí niekedy neskutočne priamo a úprimne posúvajú moje hranice a zdanlivé limity. Vďaka nim viem, že všetko sa dá, len to chce občas iný uhol pohľadu.
Prezrite si moje portfólio. Poteší ma spätná väzba. Ak máte záujem o ilustrácie, neváhajte ma kontaktovať.

Napísali o nás

Zuzana Svobodová-Ričányová, kreatívna copywriterka a ilustrátorka, a zároveň mamina dvoch šikovných drobcov, vytvorila projekt pre malých jogíjov a jogínky. Vďaka Joxesu sa môžu aj tí najmenší zoznámiť milou formou s jógou a vyskúšať si svoje prvé pozície.

Ako vznikla myšlienka Joxesa?

Joga je moja srdcovka, cvičím už od tínedžerských čias. Popri deťoch som začala viac cvičiť doma. Zaujalo ich to a začínali sa ku mne samé od seba pridávať a skúšať si pozície. Najmä dcérku to chytilo, už ako 3-ročná sa snažila nasúkať do rôznych pozícií. Niektoré jej šli, iné boli zložité či náročné. Tak som začala hľadať jogu pre deti, ktorú by mohla cvičiť. Výber akýchkoľvek pomôcok či jogovej inšpirácie bol však žalostný a to, čo som našla, nás ani jednu príliš nenadchlo. Nakoniec sme začali vymýšľať spolu. Tak nejako to začalo…

Celý článok si možes prečítat TU