Vyskúšajte namiesto ranného zhonu spoločný Pozdrav slnku. Spolu s deťmi sa naladíte na rovnakú vlnu a do nového dňa vykročíte s krásnou energiou, sústredenou mysľou a dobrou náladou.

Zostava pozdrav slnku patrí k základným cvičeniam jogy, mnohé časovo náročnejšie zostavy ju využívajú na zahriatie svalstva. Posilňuje celé telo a činnosť srdca. Napriek plynulému rytmu celej zostavy sa pri cvičení nezadýchate a dokážete odcvičiť hneď niekoľko zostáv za sebou. Pokožka sa krásne prekrví, posilnia a natiahnu sa svaly, zlepší sa držanie tela, rovnováha, koncentrácia. Pravidelné opakovanie jednotlivých pozícií drží myseľ aktívnu v prítomnom okamihu. 
 
Existuje veľa variantov, my sme pre vás pripravili jednoduchý systém prispôsobený detským možnostiam. 
 

 Ako na to? 

Postavíme sa na začiatok podložky, dlane zopneme pred hrudníkom. S nádychom dvíhame ruky do výšky nad hlavu, prejdeme do jemného záklonu, hlavu príliš neprehýbame, stačí len zodvihnúť pohľad. S výdychom klesáme dlaňami na zem, čelom sa dotkneme kolien. S nádychom odkročíme alebo odskočíme dozadu a kľakneme si v pozícii mačky. Posunieme ruky o dlaň dopredu, s výdychom klesáme pomaly na zem a čelom sa dotkneme podložky. S nádychom sa zdvíhame do pozície kobry. Pretočíme špičky prstov na nohách a s výdychom sa preklopíme do pozície strechy, odtláčame sa od dlaní a boky ťaháme do výšky, päty sa snažíme dostať čo najbližšie k zemi. S nádychom prikročíme medzi dlane a s výdychom sa dotkneme čelom kolien. S nádychom sa dvíhame zopnutými dlaňami do výšky a vytiahneme ich až nad hlavu. S výdychom dlane spustíme pred hrudník. Zostavu si zacvičíme niekoľkokrát za sebou.