Joga sa dá cvičiť aj spolu s deťmi. Aj medzi rozsypanými sušienkami, hračkami či plienkami. 

Nečakajte na voľnú chvíľku bez detí, neunikajte pred nimi. Prvých pár rokov ste pre svoje deti centrum vesmíru a vždy budú túžiť byť s vami, či už v posteli, na záchode alebo keď si chcete vliezť do horúcej vane s penou. Prijmite to. Užívajte si to. Pretože raz príde čas, keď začnú deti unikať vám a budú chcieť mať chvíľu pokoj. Keď dovolíte byť deťom vašou súčasťou vždy, keď to potrebujú, budú pokojnejšie a prirodzene vám doprajú priestor. Nebudú mať potrebu strážiť si vás, kam zase miznete, nebudú sa dožadovať tak urputne vašej prítomnosti, pretože budú vedieť, že ste tam stále pre ne. A vy si pri nich môžete robiť to, čo potrebujete, čo vás baví a teší.
To, že sa vám tmolia pod nohami, keď balansujete v pozícii “strom”, alebo vás šteklia na nose v “streche”, môže byť nakoniec aj zábava
Dokonca aj cvičiť jogu. To, že sa vám tmolia pod nohami, keď balansujete v pozícii “strom”, alebo vás šteklia na nose v “streche”, môže byť nakoniec aj zábava. Joga vám pomôže objaviť svoj vnútorný svet, harmóniu, duševnú pohodu. Odbúra kilá navyše a bolesti chrbtice, ktoré idú s malými deťmi ruka v ruke. Pocítite novú vlnu energie, lepšie precítite prítomný okamih. Zmizne vnútorná nervozita, rozčúlenie, že nemáte chvíľu pre seba, že sa neustále niekam ponáhľate a nestíhate. Joga vás naučí spomaliť, vnímať, cítiť, relaxovať, byť tu a teraz. A deti vás začnú prirodzene napodobňovať, skúšať jogu a meditácie. A nestratia tak počas dospievania kontakt samy so sebou. Ich vnútorná harmónia a zdravé telo porastú spolu s nimi.

 Objavujte jogu pri deťoch alebo spolu s nimi.